Heilige Jozef (13/4/2021)

Het jaar 2021 toegewijd aan de Heilige Jozef

Paus Franciscus heeft op 8 december 2020, het hoogfeest van Maria Onbevlekte Ontvangenis, een nieuwe apostolische brief uitgegeven met als titel: Patris corde / Met het hart van een vader.
Daarin beveelt hij de Heilige Jozef aan als een bijzonder rolmodel voor allen en als een gids in deze moeilijke tijden. Tegelijk wordt heel het jaar 2021, tot 8 december a.s., aan de Heilige Jozef toegewijd.

beeldje02De Heilige Familie had te maken met concrete problemen, zoals elke andere familie, zoals zo veel gevluchte broeders en zusters die vandaag hun leven riskeren om aan pech en honger te ontkomen.
Als een timmerman die “eerlijk zijn brood verdiende om voor zijn gezin te zorgen” is de Heilige Jozef, de aardse beschermer van Christus, ook een voorbeeld voor alle hardwerkenden en degenen die zoeken naar werk en het recht op een waardig leven voor zichzelf en hun gezin.

“In onze wereld waar psychologisch, verbaal en fysiek geweld
tegen vrouwen vandaag de dag zo duidelijk aanwezig is,
is Jozef een voorbeeld van een respectvolle en gevoelige man” aldus paus Franciscus.
Hij schrijft in zijn brief dat deze pandemie het uitzonderlijke belang heeft duidelijk gemaakt van mensen die elke dag opnieuw veel geduld en grote hoop tonen en proberen geen paniek te zaaien, maar een groot gevoel van verantwoordelijkheid hebben.

beeldje01Wij bidden op uw voorspraak, Heilige Jozef,

Voor allen die naar uw voorbeeld trouw hun werk vervullen,
hun gezin beschermen,
hun familie en vrienden dragen
en in grote bescheidenheid hun medemensen nabij zijn,
in trouwe liefde en met grote zorg.

Wij bidden voor de mensen die naar uw voorbeeld geduldig zijn,
die – wat het leven ook met zich meebrengt – niet in paniek raken
en het leven niet krampachtig naar hun hand zetten,
maar in grote verantwoordelijkheid
creatief ijveren voor het goede,
beantwoordend aan de boodschap van het evangelie.

Dat vragen wij U in alle nederigheid,
Amen.